Skaner stron www

Czy twoja strona www jest zainfekowana?

Czasem wykrycie włamania i zainfekowania strony www nie jest możliwe na pierwszy rzut oka. Brak widocznych oznak i normalne funkcjonowanie strony nie oznacza, że strona nie padła ofiarą ataku hakerów.

Jak sprawdzić czy strona jest zawirusowana?

Jeśli nie masz pewności czy bezpieczeństwo twojej strony zostało naruszone to sprawdź w kilku krokach. Jest kilka sposobów sprawdzenia czy strona została zaatakowana przez hakerów.

Skaner stron online

Skanowanie strony umożliwia zidentyfikowanie szkodliwych plików na stronie. Jest to pierwszy krok w oczyszczaniu strony z wirusów. Daje, tylko przybliżoną informację na temat infekcji twojej strony.

Komenda site:

Komenda site: z adresem www pokaże czy pod daną domeną nie wyświetlają się jakieś niepożądane adresy wskazujące na strony których administrator nie dodawał.

Logi serwera

W logach serwera najszybciej odnajdziesz anomalie dotyczące funkcjonowania strony www.

Powiadomienia w Google Search Console

Jeśli strona została dodana do GSC to właściciel otrzma powiadomienie o wykryciu niebezpieczeństwa na stronie www w zakładce "Problemy dotyczące bezpieczeństwa".

 

Strony na których sprawdzisz stan swojej strony

 

Sucuri 

W Sucuri przeskanujesz stronę pod kątem występowania złośliwego kodu. Dowiesz się czy strona znajduje się na czarnej liście, jakie skrypty ładuje i na jakim silniku działa.

https://sitecheck.sucuri.net/

 

Google Raport Przejrzystości

Na stronie Google uzyskasz szybko prostą odpowiedź czy twoja strona stanowi zagrożenie dla użytkowników internetu. Warto sprawdzać jeśli nie masz dostępu do GSC.

https://transparencyreport.google.com/safe-browsing/search

 

Przeskanuj swoją stronę www pod kątem zainfekowanych skryptów

Wprowadź adres swojej strony i poczekaj nawet kilka minut. Wkrótce w okienku nad stroną pokaże się wynik skanowania. Czerwony kolor komunikatów oznacza, że masz powody do obaw. Zielony nie oznacza, że twoja strona jest w 100% czysta. Szkodniki mogą ukrywać się jeszcze w innych warstwach twojej strony.

 

Wałbrzych, Świdnica, Świebodzice

Pomoc merytoryczna, opieka serwisowa, audyty stron

Każdy biznes wymaga zaangażowania, uwagi i ciągłego rozwoju, dlatego nie musisz znać się na tworzeniu stron internetowych. Pytaj. Możesz kontaktować się z nami przez telefon lub pocztę elektroniczną - odpowiadamy zazwyczaj tego samego dnia.