W tej części odpowiadamy na pytania dotyczące stron internetowych które tworzymy. Przeprowadziliśmy sporo rozmów z klientami i wiemy, że pewne kwestie często się powtarzają. 

Ile kosztuje strona internetowa?

Unikamy stosowania sztywnego cennika na nasze usługi bo cena strony internetowej zależy od wielu czynników. Podczas wyceny bierzemy pod uwagę stopień skomplikowania projektu. Duży udział w cenie mają specjalne funkcjonalności takie jak katalog produktów, formularze, itp.

Czy tworzymy strony responsywne czyli dostosowane do wyświetlania na wszystkich urządzeniach?

Tak. W zasadzie to już standard a nie dodatkowa opcja. Nawet najprostsze wizytówki internetowe muszą być dostosowane do urządzeń mobilnych. Obecnie wiekszość ruchu na stronach www generowana jest ze smatfonow.

Czy tworzymy strony zoptymalizowane?

Tak. Nasze projekty są wstępnie zoptymalizowane. Oddajemy klientom strony, które spełniaja podsatwowe kryteria optymalizacji. Sprawdzamy takie elementy strony internetowej jak treści, struktura, multimedia, wygląd oraz czynniki techniczne jak wydajność strony, dostępność, lokalizacja, technologia, bezpieczeństwo.

Czy twoja strona www jest zainfekowana?

Czasem wykrycie włamania i zainfekowania strony www nie jest możliwe na pierwszy rzut oka. Brak widocznych oznak i normalne funkcjonowanie strony nie oznacza, że strona nie padła ofiarą ataku hakerów.

Jak sprawdzić czy strona jest zawirusowana?

Jeśli nie masz pewności czy bezpieczeństwo twojej strony zostało naruszone to sprawdź w kilku krokach. Jest kilka sposobów sprawdzenia czy strona została zaatakowana przez hakerów.

Skaner stron online

Skanowanie strony umożliwia zidentyfikowanie szkodliwych plików na stronie. Jest to pierwszy krok w oczyszczaniu strony z wirusów. Daje, tylko przybliżoną informację na temat infekcji twojej strony.

Komenda site:

Komenda site: z adresem www pokaże czy pod daną domeną nie wyświetlają się jakieś niepożądane adresy wskazujące na strony których administrator nie dodawał.

Logi serwera

W logach serwera najszybciej odnajdziesz anomalie dotyczące funkcjonowania strony www.

Powiadomienia w Google Search Console

Jeśli strona została dodana do GSC to właściciel otrzma powiadomienie o wykryciu niebezpieczeństwa na stronie www w zakładce "Problemy dotyczące bezpieczeństwa".

 

Strony na których sprawdzisz stan swojej strony

 

Sucuri 

W Sucuri przeskanujesz stronę pod kątem występowania złośliwego kodu. Dowiesz się czy strona znajduje się na czarnej liście, jakie skrypty ładuje i na jakim silniku działa.

https://sitecheck.sucuri.net/

 

Google Raport Przejrzystości

Na stronie Google uzyskasz szybko prostą odpowiedź czy twoja strona stanowi zagrożenie dla użytkowników internetu. Warto sprawdzać jeśli nie masz dostępu do GSC.

https://transparencyreport.google.com/safe-browsing/search

 

Przeskanuj swoją stronę www pod kątem zainfekowanych skryptów

Wprowadź adres swojej strony i poczekaj nawet kilka minut. Wkrótce w okienku nad stroną pokaże się wynik skanowania. Czerwony kolor komunikatów oznacza, że masz powody do obaw. Zielony nie oznacza, że twoja strona jest w 100% czysta. Szkodniki mogą ukrywać się jeszcze w innych warstwach twojej strony.

 

Wałbrzych, Świdnica, Świebodzice

Pomoc merytoryczna, opieka serwisowa, audyty stron

Każdy biznes wymaga zaangażowania, uwagi i ciągłego rozwoju, dlatego nie musisz znać się na tworzeniu stron internetowych. Pytaj. Możesz kontaktować się z nami przez telefon lub pocztę elektroniczną - odpowiadamy zazwyczaj tego samego dnia.