poniedziałek, 20 lipiec 2015 12:25

Joomla się szkolimy, Joomla się bawimy!

Joomla się szkolimy, Joomla się bawimy! Teraz podmień wyraz „Joomla” na wyraz „razem” i pierwsze zdanie wprowadzenia od razu robi się zrozumiałe. Szkolimy się, bo cykliczne spotkania JUG to przede wszystkim prelekcje szkoleniowe. W Jaworze, bo tu właśnie rejestrowana jest jedna z 7 formalnych grup, 11 lipca 2015 roku odbyło się trzecie spotkanie JUG Jawor.

"Kiedy chcesz się czegoś nauczyć, nie trzeba sięgać po książkę. Trzeba z kimś porozmawiać." - Éric-Em­manuel Schmitt.

Nie ma lepszego sposobu na poznanie zagadnień bezpieczeństwa serwisów internetowych niż rozmowa z osobami, które zajmują się tym na co dzień. Dlaczego? Bo, kiedy czytasz najnowszą książkę o bezpieczeństwie serwisów internetowych, czy systemów komputerowych, to możesz być pewien, że jest już lekko nieaktualna.

Joomla to nie jakiś darmowy program open source. Joomla to narzędzie tworzone przez setki najlepszych programistów, jak powiedział Stefan Wajda – Prezes Fundacji PCJ Otwarte Źródła -(cytat niedokładny) jest stworzona przez profesjonalistów dla nieprofesjonalistów. My przyznajemy się śmiało, że to dzięki Joomla możemy tworzyć dla was witryny internetowe o szerokich funkcjonalnościach. Dzięki temu nie musimy tworzyć tego, co już ktoś stworzył, a co za tym idzie koncentrujemy się na innych celach, bliżej przyglądamy się wartościom, jakimi kierują się nasi klienci.

Spotkanie w Jaworze to nie tylko prelekcje. After Party na zakończenie to znakomita okazja poznania społeczności skupionej wokół Joomla. A społeczność ta skupia ludzi otwartych, o szerokich zainteresowaniach. To na spotkaniach JUG profesjonaliści tworzący biznesy na skalę międzynarodową bez zadęcia rozmawiają ze zwykłymi użytkownikami. Z całej Polski przyjeżdżają ludzie, aby podzielić się swoim doświadczeniem w Joomla, ale i w biznesie. Wspomnieć należy, że udział w spotkaniach JUG nic nie kosztuje, bo takie jest założenie społeczności dbającej o rozwój systemu w Polsce.

Zdjęcia: Marek Szulikowski

Tekst: Maciej Cierniak

Więcej w tej kategorii: V Jug Jawor za nami »
Powrót do góry