środa, 06 lipiec 2016 22:53

V Jug Jawor za nami

Dwa razy w roku Jawor staje się ważnym punktem na światowej mapie wydarzeń w branży informatycznej. Społeczność Joomla odnotowała czwarte już spotkanie lokalnej grupy użytkowników systemu zarządzania treścią Joomla. Warto zauważyć, że to nie Wrocław ani Wałbrzych czy Legnica ale Jawor jest jedynym miastem na Dolnym Śląsku w którym działa JUG.

 

Oczywiście i tym razem nie mogło nas zabraknąć w Jaworze. Zapoznaliśmy się tam z prezentacją Alicji Żydołowicz z wrocławskiej agencji reklamowej It Kreacja na temat użyteczności stron internetowych. Aleksander Wiśniowiecki opowiadał o stronach typu One Page a z Wojciechem Klockiem podyskutowaliśmy o pliku .htaccess. Nowe podejście na tworzenie stron internetowych opartych na CMS Joomla pokazał Paweł Frankowski. Z Pawłem mieliśmy nadzieję pogadać o jego najnowszej książce - nie informatycznej - „Przygotowani przetrwają”. Autor tego survivalowego podręcznika wymknął się jednak niespostrzeżenie zaraz po swojej prelekcji.

Spotkania lokalnych grup użytkowników Joomla mają na celu popularyzowanie systemu i edukację informatyczną nie zawsze związaną z samym systemem. Zagadnienia marketingu internetowego, bezpieczeństwa serwisów internetowych czy praktyczne porady dotyczące funkcjonowania firm w sieci poruszane są niemal na każdym spotkaniu.

Powrót do góry